Університет третього віку

У Франківську літніх студентів вчили української мови

27 лютого в Івано-Франківську студентам Університету третього віку розповіли про проблеми пуризму в українській мові.

Доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Прикарпатського факультету (місто Івано-Франківськ) національної академії внутрішніх справ Володимир Яслик розповів, що термін “пуризм” з французької означає “чистий”, тобто він визначає чистоту мови, а це відсутність іншомовної лексики та суржика.

Минулого заняття ми вже говорили про акцентуаційні норми, про наголошування слів, а от цього разу обговорюємо невдалі українські слова, які запозичені з російської мови, тобто стилістичні похибки і їхні правильні відповідники українській мові“, – каже Яслик.

Зазначає, що мова так чи інакше зазнає впливу інших мов, особливо сусідніх держав.

Правила української мови важливо знати, і  не тільки для молоді, але й для людей похилого віку. Мова – це головний чинник формування нації”, – додає доцент кафедри.

Довідково: Пуризм (франц. purisme, від лат. purus — чистий) — вияв турботи про чистоту літературної мови, культуру мови, орієнтація на встановлення суворих правил дотримання літературних норм, оберігання мови від впливу іншомовних запозичень, очищення її від діалектизмів, просторіччя і т.д.

Нагадаємо, безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

Збираються літні люди щочетверга о 15:00 за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.

Коментарі Вимкнено до У Франківську літніх студентів вчили української мови