Університет третього віку

У Франківську літнім студентам розповіли стилі та напрямки у мистецтві

Сьогодні, 12 грудня, в Івано-Франківську студентам Університету третього віку розповідали про стилі та напрямки в образотворчому мистецтві.

Кандидат мистецтвознавства, доценти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ірина Чмелик каже, що мистецтво має різні напрямки. Образотворчим називають те мистецтво, яке має образ. Як правило, це скульптура та живопис.

“Є візуальне мистецтво – те, яке ми можемо бачити. А ще – просторове мистецтво. Скульптура є й просторовим видом мистецтва. Наприклад, пам’ятники в місті не можуть бути без архітектури, без оформлення ландшафту. Ми бачимо цю скульптуру в просторі та складаємо повне уявлення про неї. До слова, архітектура є просторовим видом мистецтва”, – каже Ірина Чмелик. 

Студентам розповіли, що наука про види мистецтва називається морфологія мистецтва. Крім того, є ще й теорія мистецтва, яка вивчає особливості, стилі, жанри. 

Існують такі види образотворчого мистецтва як архітектура, живопис, скульптура, графіка, декоративно-ужиткове мистецтво, дизайн та фотографія.

Вивчали літні студенти що таке портрет та пейзаж. Вони поцікавилися у викладачки, чи може портретист писати пейзажі та навпаки. 

“Вони можуть спеціалізуватися на одному виді, але пишуть і те, й інше. Що більше вдається – над тим і працює”, – відповідає пані Ірина.

Також студенти переглянули презентацію про образотворче мистецтво.

Нагадаємо, безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

Збираються літні люди щочетверга о 15:00 за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.

Коментарі Вимкнено до У Франківську літнім студентам розповіли стилі та напрямки у мистецтві