Університет третього віку

У Франківську літні студенти розмовляли про українську мову

Сьогодні, 7 листопада, в Івано-Франківську студенти Університету третього віку з нагоди Дня писемності говорили про мову. 

Для літніх людей лекцію про мовні покручі провів кандидат філологічних наук  Володимир Яслик.

“Сьогоднішні набуті знання ви можете використовувати у повсякденному житті. Вважають, що людське спілкування – це найкраща розкіш у світі. У нашому мовленні проявляється наша сутність та свідомість”, – каже Володимир.

Лектор розповів, що людям важко перейти на чисту українську мову. Психологи вважають, що вони мислять категоріями російської мови. 

“Хотілося б акцентувати на культурі мовлення. Є три поняття: культура мовлення, мови та висловлення. Це така тріада, яка буде доповнювати одна одну, однак ці поняття не тотожні”, – говорить він. 

Культура мови — поняття широке. Володимир Яслик каже, що вона буде залежати від політики держави. Мовна політика — це частина державної політики. А державна політика — це сукупність всіх заходів спрямовані на врегулювання мовного питання. 

Лектор нагадав що згідно з Конституцією України, єдиною державною мовою є українська. Однак держава забезпечує рівний розвиток мов національних меншин і порушувати його не можна. 

Нагадаємо, безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

Збираються літні люди щочетверга о 15:00 за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.

Коментарі Вимкнено до У Франківську літні студенти розмовляли про українську мову