Тексти

У Франківську ГО «Медіа група» уже виграла п’ять судів щодо бездіяльності слідчого

Останні кілька місяців франківська ГО «Медіа група» працює над проектом «Екофонд Прикарпаття: чому гроші не вирішують екологічних проблем». Як наслідок, активісти знайшли багато порушень, і з ними вони звернулися у Головне управління національної поліції в Івано-Франківській області. Відповідно до ухвали суду уже має бути відкрито п’ять кримінальних проваджень.

Як розповідає юристка «Медіа групи» Зоряна Івасишин, статті дуже ґрунтовні. Дівчата проробили важливу роботу: дивилися акти, договори, виїжджали на місце. І поліція повинна була зареєструвати провадження тільки прочитавши матеріал, який опублікували у газеті. «Натомість що ми маємо? – каже вона. – Ми маєте те, що нам з боєм довелося  працювати. Активістки були змушені писати заяву про злочин в Головному управлінні на Сахарова, потім чекати ще 24 години. Ніхто нічого не робить, хоча кодекс має 214 статтю, яка передбачає, що заява має бути внесеною протягом 24 годин. Далі ми ходили до суду, писали скарги на бездіяльність слідчого щодо не в несення заяви про злочин в ЄРДР. Зазначу, що не всі судді підтримують. Зокрема суддя Бородовський відмовив нам у відкритті кримінального провадження. Проте інші судді підішли з великим розуміння і зобов’язали поліцію внести».

Адвокатка додає, що знає багато фактів, коли слідчі відкривають кримінальне провадження на дитячі садки і звертаються з купою клопотань. Натомість коли йде мова про такі серйозні речі ніхто з правоохоронців не хоче нічого робити. Мовляв, тут чітко видно, де вони повинні своїми діями розслідувати, натомість слідчі викликають журналісток-заявників, які не є свідками і доводять їх до того, що  вони виходять звідти замучені і  шкодують, що взагалі бралися за цю справу.

«Натомість вони навпаки повинні були подякувати журналісткам», – акцентує Зоряна Івасишин. І додає, що очікує роботи від прокурора. Адже саме прокуратура є тим органам, який слідкує чим замається слідство.

Коментарі Вимкнено до У Франківську ГО «Медіа група» уже виграла п’ять судів щодо бездіяльності слідчого