Університет третього віку

У Франківську літні студенти вивчали творчість українських мисткинь

4 квітня в Івано-Франківську студентів Університету третього віку ознайомлювали з творчістю українських художниць.

Для літніх людей лекцію проводила кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Чмелик Ірина Василівна.

«Ми вивчаємо творчість українських жінок-мисткинь, які працювали в різних галузях образотворчого мистецтва. Це, в основному, живопис і графіка. Нас впізнають через такі відомі імена як Марія Башкірцева, Марія Раєвська-Іванова, Олена Кульчицька і наша «амазонка» авангарду Олександра Екстер», – розповіла Ірина Чмелик.

Лектор вважає цю тему актуальною завжди, тому що жінки інколи починали працювати в той період, коли для них закривали багато дверей. Тоді тільки зароджувався феміністичний рух, як тепер його прийнято називати.

«Вони стикалися з різними труднощами. Їм було набагато важче працювати в галузі мистецтва, ніж, скажімо, чоловікам. Дорога до мистецьких заходів їм була закрита. Завдяки цим людям Україну пізнають, знають, цінують і шанують. Тому була обрана така тема для ознайомлення», – додає мистецтвознавиця.

Студенти Університету третього віку цікавились темою, обговорювали її та задавали питання.

Нагадаємо, безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

Збираються літні люди щочетверга о 15:00 за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.

Коментарі Вимкнено до У Франківську літні студенти вивчали творчість українських мисткинь