У Франківську літніх студентів вчили художній техніці оригамі
28 березня в Івано-Франківську в Університеті третього віку для студентів провели лекцію з рукоділля.
Для літніх людей викладала лекторка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Наталія Никорак. На занятті слухачів навчали виготовляти вироби з паперу без використання клею та ножниць – оригамі.
Оригамі (оріґамі, яп. 折り紙 орі — «складати», камі — «папір», тобто «складений папір») — мистецтво складання паперу. Метою цього мистецтва є створення витворів шляхом використання схеми геометричних згинів і складок. Термін оригамі відноситься до всіх типів складання паперу, а не тільки японських зразків.
В оригамі використовуються небагато різних згинів, але вони можуть бути скомбіновані багатьма способами й утворювати дуже складні фігури. Зазвичай фігури оригамі складають без розрізів з квадратного аркуша, сторони якого можуть бути різних кольорів. Усупереч найпоширенішій версії, у традиційному японському оригамі, що сягає ери Едо (1603–1867), цих правил суворо не дотримувались і в багатьох випадках аркуші розрізали (кіригамі 切り紙) або фігури складали не з квадратного аркуша, а з прямокутного, круглого, трикутного тощо.
Спочатку пенсіонери виготовляли коробочку з кришкою. Згодом, студенти виготовляли технічно складніше оригамі – квітку на стеблі.
Збираються літні люди щочетверга о 15:00 за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.