Університет третього віку

У Франківську стартував Університет третього віку

Вчитися ніколи не пізно. Ті, хто так вважає, 1 лютого 2017 року розпочали «навчання» в Івано-франківському Університеті третього віку. Не зважаючи на свою вікову категорію «+». Замість студентського квитка – пенсійне посвідчення, замість нав’язаного навчального плану – власні пропозиції, замість нудних лекцій – цікаві і змістовні розмови з досвідченими фахівцями. Безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

Першими студентами незвичайного вишу стали іванофранківці віком від 51 до 68 років, більшість з яких дізналася про можливість навчатися у «третьому віці» із соцмереж. Усі вони – активні й цікаві і, шукаючи спілкування та можливостей розвитку, в один голос зізнаються, що в Франківську явно бракує соціальних платформ по роботі зі старшими людьми.

Пані Марії Федоришин, економісту за фахом, яка із виходом на пенсію «перекваліфікувалася» на доглядальницю за внуками. Знаючи непосидючий характер пані Марії, її похресниця розповіла про Університет третього віку, і жінка з радістю погодилася вступити на всі вісім факультетів водночас, зацікавившись актуальними темами. Розповідає, що не пропускає жодної можливості відвідати змістовні заходи в місті і щомісяця зустрічається в тісному колі колишніх однокласників – така традиція склалася роками. А тепер ще й буде «студенткою».

Перше заняття, присвячене здоров’ю, для перших охочих і спраглих знань провела доктор наук, професор, завідувач кафедри ендокринології Івано-Франківського національного медичного університету Надія Василівна Скрипник, яка вітаючи присутніх, зазначила, що те, що «ми починаємо наш університет із питань медицини – знаково, бо  на першому місці має бути здоров’я тіла і душі». Пропрацювавши в галузі ендокринології майже 30 років і будучи Головою асоціації ендокринологів Івано-Франківської області, Надія Василівна все про цю галузь знає все і перше заняття вирішила присвятити темі цукрового діабету. Адже, за її словами, кожен 11-й житель планети хворіє цим недугом, тож доводиться говорити навіть не про епідемію, а пандемією діабету.

Акцентуючи на тому, що діабет – це не хвороба, а спосіб життя, Надія Василівна цікаво і доступно розповіла, як виявити недуг на ранніх стадіях, які симптоми та особливості перебігу, розвінчала міфи про те, що цукровий діабет начебто можна вилікувати, і застерегла від часто рекламованих «чудо-ліків» та 100% гарантії видужання від народних цілителів. Після доповіді зацікавлені ще довго розпитували пані професор на різні медичні теми, а колишній викладач, а тепер знову студент Євген Ямпольський навіть зізнався, що така зустріч для нього – «як щось Богом дане», адже, виявляється, чоловік ось уже кілька місяців розшукує Надію Василівну для консультації.

Наступне заняття в Університеті третього віку відбудеться 8 лютого і буде присвячене літературі.

Коментарі Вимкнено до У Франківську стартував Університет третього віку